چرا بالاترین را دوست داریم؟

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که بیش از دو سال است که با آن لحظه های خالی ام را گذرانده ام.

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که خبرها، عکس ها، موسیقی ها، کلیپ ها و بسیار فایل های جذاب و زیبای دیگر را به من هدیه کرده است.

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که مرا با آرا و افکار جوانان هموطنم، در گوشه گوشه ی گیتی آشنا کرده است.

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که به من این فرصت را داده است تا از تجربیات کسانی که کشورها و شهرهای گوناگون جهان را دیده اند، درس بگیرم.

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که مرا با کسانی آشنا کرد، که اگر بالاترین نبود، شاید هرگز امکان آشنایی، دوستی و هم سخن شدن با ایشان برایم فراهم نمی شد.

◄بالاترین را دوست دارم، چرا که بستری فراهم کرد تا مبانی دموکراسی، شنیدن نظر مخالف، احترام به نظر او و تعامل درست با دگراندیش را تمرین کنم.

◄و در نهایت، بالاترین را دوست دارم، چرا که گام نخست جامعه ی جوان ایرانی، در استفاده از ابزار مدرن اینترنت، برای درمان درد کهنه ی فقدان دموکراسی فرهنگی است.

شما به چه دلیلی بالاترین را دوست دارید؟ نظر خود را بنویسید تا به این نوشتار افزوده شود.

◄رضا گفت: 1- بالاترین رو دوست دارم چون به من “مثل آدم حرف زدن” و “کمی بیشتر فکر کردن” رو آموخت.
2- بالاترین رو دوست دارم چون دریافتم که با چه کسانی باید مدارا کرد، با چه کسانی باید حرف زد و به صحبت های چه افرادی باید کمی فکر کرد.
بالاترین رو دوست دارم چون توانستم به ماهیت خیلی افراد و تفکرات پی ببرم.
◄تینا گفت: بالاترین را دوست دارم چرا که دوستان خوبی را به من داد.
◄آداش خان گفت: دوستی من و تو. دلیلی دیگری لازم هست؟؟؟
◄ویدا گفت: بالاترين در يک مورد کاملا شخصي در نگاه من به يک موضوع خيلي مهم تاثير گذاشت. دلم برای تمام کسانی که در بالاترین میشناسم تنگ میشه.
◄اوهو گفت: برای این که تو این دو سال غربت و تنهایی بالاترین خانواده و رفیق بود. تازه خیلی هم بهتر. چون بیچاره بی ادعا سرویس میداده هیچ توقعی هم نداشته.
◄تارا گفت: بالاترین رو دوست دارم چون بهترین دوستم در موقع تنهاییم بود در بالاترین که بودم انگار اصلا تنها نیستم افکارم رو نسبت به دنیای مجازی عوض کرد و حالا یک دنیا دوست خوب دارم در بالاترین یک زندگی دیگر وجود داره یک جامعه کوچک. در هر صورت دوست دارم.
◄آرش گفت: ….چون به من قانونمندی یاد داد. دیگه آشغال تو رودخونه نمی اندازم! دیگه با ماشین تو پیاد رو نمیرم! دیگه فیلم ایرانی رو کپی نمی خرم! دیگه تو کاری که بمن مربوط نیست فضولی نمی کنم! دیگه جک تکراری هم اس ام اس نمی کنم! و دیگه…
◄جغله گفت: من بالاترين رو دوست نداشتم فقط يه سرگرمي بود برام ولي تو اين مدتي که غيبش زد، تازه فهميدم دوستش داشتم. وقتي که اومد نفهميدم کي اومده وقتي که رفت تازه فهميدم کي رفته. جداي از شوخي بالاترين از جهات مختلفي براي من جذاب بود (يعني هست). اول به خاطر اينکه در بالاترين شدت تضارب آراء و افکار در بالاترين حده و کمتر ميشه چنين محيطي تا اين حد عاري از سانسور پيدا کرد.
دوم به خاطر دوستها و رفاقتهايي که در اون شکل مي‌گيره. مثلاً اگه بالاترين نبود من کجا مي تونستم دوست خوبي مثل آريو برزن پيدا کنم؟ بالاترين پر از رفقاي نديده‌اي است که هر کدوم ساکن گوشه‌اي از دنيا هستند. حتي دشمنيهاش و حضور افرادي که سايه آدم رو با تير ميزنن در جاي خود شيرين و جذابه
◄آرش گفت: بالاترین را دوست دارم چون .. چون ندارد خوب دوستش دارم!
◄واحه گفت: سلام، مدتی خودم بالاترین را ندیدم، این یکی دو روز اخیر هم بالاترین اصلا برایم باز نمی شود ظاهرا فیلترها روز به روز ورژن های تازه تری پیدا می کنند! فکر می کنم آنچه که به سایتی مانند بالاترین معنا می دهد روابط آدمهایی ست که اعضای آن هستند تمام جذابیت چنین سایتی به اعضاست همانطوری که نویسنده یک وبلاگ به شوق مخاطب داشتن می نویسد به شوق اینکه یکنفر مطلبش را می خواند به شوق یک ارتباط خوب
◄مرلین گفت: بالاترین را دوست دارم چون می توانم حس درونی ام را به دیگری منتقل کنم.شاید هرگز نتوان در دنیای واقعی به مسلمانی گفت که پیامبرت چه کار کرد اما در بالاترین می توانم او را به تفکر وا دارم.بالاترین به من اموخت که اندیشه همیشه برتراز احساس است.
◄رویای آبی گفت: بالاترین رو دوست دارم چون خانه ی من بود. بالاترین رو دوست دارم چون تحولی فکری در من ایجاد کرد. بالاترین برگردددددددددددددددد
◄ستوده گفت: بالاترين رو دوست دارم ، چون مثل يه تجربه عشقي بود! وقتي که رفت هُرِري دلم ريخت! حالا چيکارکنم؟
◄قانقاریا گفت: حرکت فوق العاده زیبایی‌ بود آریو، من بالاترین رو دوست دارم چون محلی بود برای یادگیری، تمرین تحمل عقاید دیگران …
◄آلبالو گفت: بالاترین نه یک تفریحگاه بلکه کلاس درس بود برای من. دوستان خوبی که در بالاترین پیدا کردم هرکدومشون برای من یک جواهر هستند. شخصا به بالاترین مدیونم.
◄بینام گفت: بالاترین را دوست دارم چون قدم بزرگی به سوی دموکراسی است!

Advertisements
Published in: on فوریه 5, 2009 at 2:49 ب.ظ.  Comments (22)  
Tags: , , , , , , , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://aryooblog.wordpress.com/2009/02/05/why-do-we-like-balatain/trackback/

RSS feed for comments on this post.

22 دیدگاهبیان دیدگاه

 1. درود
  1- بالاترین رو دوست دارم چون به من «مثل آدم حرف زدن» و «کمی بیشتر فکر کردن» رو آموخت.
  2- بالاترین رو دوست دارم چون دریافتم که با چه کسانی باید مدارا کرد، با چه کسانی باید حرف زد و به صحبت های چه افرادی باید کمی فکر کرد.
  3- بالاترین رو دوست دارم چون توانستم به ماهیت خیلی افراد و تفکرات پی ببرم.
  مهم ترین هاش اینها بودند.
  *ذکر نام رضا کفایت می کند:)

 2. به گور پدر اله با 14 معصوم که به اندازه یک خر مقدس عیسا عقل ندارن

 3. بالاترین را دوست دارم چرا که دوستان خوبی را به من داد.

 4. دوستی من و تو. دلیلی دیگری لازم هست؟؟؟

 5. ها… باید زیاد بنویسیم!! قراره منتشر بشه! پس چرا همه تو وبلاگ هاشون ننویسن! البته من مشکلی با شلوغ کاری تو وبلاگ ات ندارم ها، خیلی هم حال میده جلو یه سردار ژانگولر در بیاری!! فقط یه دفعه به ذهنم رسید!!!

  نه آقا! همین یک خط هم کافیه، از سر ما هم زیاده 🙂

 6. بالاترين در يک مورد کاملا شخصي در نگاه من به يک موضوع خيلي مهم تاثير گذاشت. دلم برای تمام کسانی که در بالاترین میشناسم تنگ میشه.

 7. برای این که تو این دو سال غربت و تنهایی بالاترین خانواده و رفیق بود. تازه خیلی هم بهتر. چون بیچاره بی ادعا سرویس میداده هیچ توقعی هم نداشته.

 8. […] their DNS or the registrar info) and suddenly the importance of this site to Iranian internet users became quite […]

  لطف کردید دوست گرامی 🙂

 9. بالاترین رو دوست دارم چون بهترین دوستم در موقع تنهاییم بود در بالاترین که بودم انگار اصلا تنها نیستم افکارم رو نسبت به دنیای مجازی عوض کرد و حالا یک دنیا دوست خوب دارم در بالاترین یک زندگی دیگر وجود داره یک جامعه کوچک
  در هر صورت دوست دارم

 10. ….چون به من قانونمندی یاد داد. دیگه آشغال تو رودخونه نمی اندازم! دیگه با ماشین تو پیاد رو نمیرم! دیگه فیلم ایرانی رو کپی نمی خرم! دیگه تو کاری که بمن مربوط نیست فضولی نمی کنم! دیگه جک تکراری هم اس ام اس نمی کنم! و دیگه…

 11. راستی سردار یه محبت بکن این snsp shot وبلاگت رو غیر فعال کن. میره رو اعصاب بدجوری ((:

  انجام شد رفیق:)

 12. من بالاترين رو دوست نداشتم فقط يه سرگرمي بود برام ولي تو اين مدتي که غيبش زد، تازه فهميدم دوستش داشتم. وقتي که اومد نفهميدم کي اومده وقتي که رفت تازه فهميدم کي رفته. جداي از شوخي بالاترين از جهات مختلفي براي من جذاب بود (يعني هست). اول به خاطر اينکه در بالاترين شدت تضارب آراء و افکار در بالاترين حده و کمتر ميشه چنين محيطي تا اين حد عاري از سانسور پيدا کرد.
  دوم به خاطر دوستها و رفاقتهايي که در اون شکل مي‌گيره. مثلاً اگه بالاترين نبود من کجا مي تونستم دوست خوبي مثل آريو برزن پيدا کنم؟ بالاترين پر از رفقاي نديده‌اي است که هر کدوم ساکن گوشه‌اي از دنيا هستند. حتي دشمنيهاش و حضور افرادي که سايه آدم رو با تير ميزنن در جاي خود شيرين و جذابه 😉

 13. بالاترین را دوست دارم چون می توانم حس درونی ام را به دیگری منتقل کنم.شاید هرگز نتوان در دنیای واقعی به مسلمانی گفت که پیامبرت چه کار کرد اما در بالاترین می توانم او را به تفکر وا دارم.بالاترین به من اموخت که اندیشه همیشه برتراز احساس است.

 14. سلام، مدتی خودم بالاترین را ندیدم، این یکی دو روز اخیر هم بالاترین اصلا برایم باز نمی شود ظاهرا فیلترها روز به روز ورژن های تازه تری پیدا می کنند! فکر می کنم آنچه که به سایتی مانند بالاترین معنا می دهد روابط آدمهایی ست که اعضای آن هستند تمام جذابیت چنین سایتی به اعضاست همانطوری که نویسنده یک وبلاگ به شوق مخاطب داشتن می نویسد به شوق اینکه یکنفر مطلبش را می خواند به شوق یک ارتباط خوب.

 15. بالاترین را دوست دارم چون ..
  چون ندارد خوب دوستش دارم!
  wakeup

 16. […] آریوبرزن – چرا بالاترین را دوست داریم […]

 17. بالاترین رو دوست دارم چون خانه ی من بود
  بالاترین رو دوست دارم چون تحولی فکری در من ایجاد کرد
  بالاترین برگردددددددددددددددد

 18. بالاترين رو دوست دارم ، چون مثل يه تجربه عشقي بود! وقتي که رفت هُرِري دلم ريخت! حالا چيکارکنم؟
  🙂

 19. حرکت فوق العاده زیبایی‌ بود آریو، من بالاترین رو دوست دارم چون محلی بود برای یادگیری، تمرین تحمل عقاید دیگران و آشنا شدن با شما دوستان خوب

 20. درود بر سردار عزیز
  بالاترین نه یک تفریحگاه بلکه کلاس درس بود برای من.
  دوستان خوبی که در بالاترین پیدا کردم هرکدومشون برای من یک جواهر هستند.
  شخصا به بالاترین مدیونم
  ارادت
  albaloo

 21. بالاترین را دوست دارم چون قدم بزرگی به سوی دموکراسی است!

 22. بالاترین قدمی به سوی ازادی اندیشه و بیان
  بر هکرش لعنت

  🙂 ای بابا! چه نفرینی کردی از ته دل رفیق. طرف شانس بیاره نگیردش


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: